4 nawyki na lepszy dzień w pracy

4 nawyki na lepszy dzień w pracy

Nawyki nie tylko budują, ale także kształtują człowieka. Jesteśmy przekonani, że myślisz tak samo. Poniżej piszemy o tym, co pomaga nam każdego dnia efektywniej pracować. Wymienione nawyki są szczególnie ważne, bo dzięki nim zaczynamy i kończymy każdy dzień tak, jak chcemy.

Planowanie

Na sam początek nawyk, który nie tylko wzmocni naszą produktywność, ale również wprowadzi ład i porządek w każdy dzień. Sugerujemy każdego poranka zastanowić się nad rzeczami, które mamy do zrobienia. Wyjmij kartkę i długopis i je spisz. Następnie ustal hierarchię i określ ilość czasu potrzebnego na ich wykonanie. Dzięki temu będziesz mógł realizować zadania według swoich własnych priorytetów. Nie przesadzaj jednak z ich ilością - 5 zadań w zupełności wystarczy, biorąc poprawkę na to, że mogą się pojawić dodatkowe w trakcie dnia. Jeżeli na koniec dnia okaże się, że nie zrealizowałeś wszystkich, to się nie przejmuj. Dzięki temu nawykowi już należysz do 20% produktywnego społeczeństwa.

Unikanie rozpraszaczy

Wyłącz powiadomienia w telefonie, wyloguj się z mediów społecznościowych w czasie pracy, nie wdawaj się w niepotrzebne rozmowy telefoniczne, wyeliminuj multitasking i nie korzystaj z komunikatorów. Jak tylko pozbędziesz się wymienionych wyżej rzeczy ze swojego życia po kilku dniach zauważysz, że pracujesz w tzw. stanie deep work, czyli pracy w stanie głębokiej koncentracji. Dzięki temu Twoja efektywność diametralnie wzrośnie, a zadania będziesz realizował szybciej i dokładniej. 

Nawadnianie

O prozdrowotnych aspektach picia wody można pisać bez końca. Woda jest najlepszym środkiem nawadniającym. To również główny składnik naszego ciała. W szczególności po nocy kiedy jesteśmy odwodnieni w wyniku oddychania oraz pocenia się warto wypić kilka szklanek wody. A w pracy? Pij szklankę wody co godzinę. Zapewni ona odpowiedni poziom nawodnienia organizmu i pozytywnie wpłynie na Twoje samopoczucie. 

Regularne przerwy

Nie mamy tutaj na myśli ucinania sobie drzemki co godzinę. Powinieneś robić sobie regularne przerwy od czynności, które wykonujesz. Jeżeli masz taką możliwość po godzinie pracy idź się przewietrzyć, skieruj wzrok najdalej gdzie możesz. Jeżeli pracujesz w samochodzie albo za biurkiem, to zatrzymaj się na chwilę i porozciągaj mięśnie. Organizm odwdzięczy Ci się za to lepszym działaniem. 

A Ty jakie inne nawyki stosujesz każdego dnia? Podziel się z nami swoimi elementami, które zapewniają Ci efektywność. 

 

Ostatnie artykuły
Almanach PZF 2021
Almanach PZF 2021

Almanach Polskiego Związku Faktorów 2021  Pragniemy poinformować, że jest już dostępny coroczny Almanach Polskiego Związku Faktorów. W tegorocznym wydaniu …

Faktoring zakupowy
Faktoring zakupowy

Polscy przedsiębiorcy zmagają się z pandemicznym problemem nieterminowego płacenia za faktury przez ich klientów. Jest to duże utrudnienie zarządzania …

Faktoring dla startupów
Faktoring dla startupów

Miesiąc temu założyłeś firmę, pozyskałeś pierwszych klientów i uważasz, że biznes rozwija się zbyt wolno? Idealnie trafiłeś! Zapoznając się …

Partnerami naszego serwisu są
Serwis faktoringowy