Wystawiłeś fakturę? Odbierz pieniądze jeszcze tego samego dnia!

Wystawiłeś fakturę? Odbierz pieniądze jeszcze tego samego dnia!

Tak właśnie działa faktoring, który oferuje SMEO - pozwala przyspieszyć płatność za faktury i skrócić czas oczekiwania na przelew do jednego dnia. Na czym to dokładnie polega? Firma faktoringowa wypłaca Ci zaliczkę z faktury z długim terminem płatności (np. 30-dniowym), którą wystawiłeś swojemu kontrahentowi. Dzięki temu możesz od razu dysponować środkami finansowymi, bez konieczności czekania na przelew.

Faktoring nie ma to nic wspólnego z kredytem czy pożyczką. Faktoring nie powoduje zadłużenia i nie wpływa na zdolność kredytową, dlatego jest świetną alternatywą dla przedsiębiorców poszukujących finansowania dla swojej firmy.

Schemat działania faktoringu

Kiedy warto skorzystać z faktoringu?

Z faktoringu może skorzystać przedsiębiorca, który wystawia faktury z długim terminem płatności (np. 30, 60 lub nawet 90 dni). Faktoring opłaca się szczególnie gdy przedsiębiorca:

 • chce zabezpieczyć się przed zatorami płatniczymi;
 • ma czasowe problemy z płynnością finansową np. z powodu dużego zlecenia lub sezonowości branży;
 • potrzebuje szybkiego i bezpiecznego finansowania dla swojej działalności;
 • nie posiada zdolności kredytowej;
 • pojawiła się okazja zakupowa czy inwestycyjna;
 • chce poprawić lub zabezpieczyć płynność finansową.

Jak złożyć wniosek?

Wnioskowanie jest szybkie i wygodne - możesz to zrobić przez telefon z pomocą konsultanta lub samodzielnie na komputerze, siedząc w domu. Musisz spełnić 3 podstawowe warunki:

 • posiadać firmę,
 • wystawiać faktury z długim terminem płatności,
 • wystawić Twoją pierwszą fakturę.

Cały proces odbywa się w 100% online:

 1. Wypełniasz wniosek.
 2. Otrzymujesz darmowy limit faktoringowy, który określa maksymalną kwotę jaką możesz wypłacić z wystawionych faktur - w SMEO maksymalnie 500 000 zł.
 3. Podpisujesz umowę online.

Do tego momentu nie ponosi się żadnych opłat. Założenie darmowego konta w SMEO daje taki komfort, że w dowolnym momencie, kiedy akurat będzie potrzeba środków, możesz w kilkanaście minut otrzymać przelew. Nie ma żadnych stałych opłat. Płaci się tylko za tyle dni ile korzysta się z usługi.

Ta usługa jest stosunkowo łatwo dostępna, o wiele łatwiej skorzystać z faktoringu niż otrzymać kredyt. Aby skorzystać z faktoringu, nie potrzebujesz zbędnych dokumentów, historii czy zdolności kredytowej, a Twoja firma nie musi mieć długiego stażu działalności wykazywać zysków ani regularnych przychodów. SMEO stara się wyjść naprzeciw potrzebom tych najmniejszych firm, które mogą mieć problem z uzyskaniem finansowania w innych instytucjach.

Pomoc

Jeśli masz pytania na temat faktoringu SMEO i chciałbyś dowiedzieć się więcej, zadzwoń na infolinię pod numer 732 080 370 i porozmawiaj z konsultantem lub wejdź na stronę www SMEO.pl

 

 

 

Ostatnie artykuły
Almanach PZF 2021
Almanach PZF 2021

Almanach Polskiego Związku Faktorów 2021  Pragniemy poinformować, że jest już dostępny coroczny Almanach Polskiego Związku Faktorów. W tegorocznym wydaniu …

Faktoring zakupowy
Faktoring zakupowy

Polscy przedsiębiorcy zmagają się z pandemicznym problemem nieterminowego płacenia za faktury przez ich klientów. Jest to duże utrudnienie zarządzania …

Faktoring dla startupów
Faktoring dla startupów

Miesiąc temu założyłeś firmę, pozyskałeś pierwszych klientów i uważasz, że biznes rozwija się zbyt wolno? Idealnie trafiłeś! Zapoznając się …

Partnerami naszego serwisu są
Serwis faktoringowy