Jak faktoring może pomóc w zachowaniu płynności finansowej przedsiębiorców w czasach Pandemii?

Jak faktoring może pomóc w zachowaniu płynności finansowej przedsiębiorców w czasach Pandemii?

Jak faktoring może pomóc w zachowaniu płynności finansowej przedsiębiorców w czasach Pandemii?

Światowy kryzys wywołany przez pandemię koronawirusa w znaczący sposób wpływa na płynność finansową firm. Polscy przedsiębiorcy stoją przed wielkim wyzwaniem zabezpieczenia prowadzonych przez nich firm nie tylko od strony finansowej, ale również personalnej. 

Na scenariusz, jaki zapewnił wszystkim COVID-19 nikt nie był przygotowany. Zamknięcie gospodarki wywołało katastrofalne skutki, które odczuła praktycznie każda branża. Liczba zawieszanych lub likwidowanych działalności gospodarczych, masowe zwolnienia i ograniczenia spowodowane zamknięciem granic dały powody do niepokoju. W każdym z przypadków zachowanie płynności finansowej powinno być potraktowane priorytetowo dla wszystkich obecnych na rynku. Najgorszym z możliwych scenariuszy jest zachowanie bierności w zabezpieczaniu firm przez przedsiębiorców. Narażają się w ten sposób nie tylko na problemy finansowe, ale również odpowiedzialność karną. 

Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z zaburzoną płynnością finansową jest wprowadzenie szeregu modyfikacji, które ułatwią przetrwanie trudnego okresu, jakim jest pandemia koronawirusa. Rozsądni przedsiębiorcy nie powinni liczyć tylko na wsparcie rządowe. Istotne będzie renegocjowanie warunków płatności ze współpracującymi firmami. Wypracowanie porozumienia, nie zawsze jest trudne: wszystkim zależy na odzyskaniu swoich środków. Jest to jak najbardziej możliwe zarówno w przypadku przedsiębiorców, jak i konsumentów. 

Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z faktoringu. Podjęcie współpracy z odpowiednim podmiotem w zakresie finansowania umożliwi nie tylko odmrożenie środków z faktur, które wystawiliśmy i na których płatności czekamy, ale również ułatwi zawieranie nowych umów z kontrahentami, poprzez oferowanie im wydłużonych terminów płatności za usługi. Uzyskując środki z faktur w następnym dniu po ich wystawieniu zapewni nie tylko komfort finansowy, ale również wygeneruje więcej czasu na rozwój przedsiębiorstwa. Faktor zapewni również monitoring płatności, które zostały przez niego uruchomione. Nie od dziś wiadomo, że taki partner w prowadzeniu firmy potrafi w odpowiedni sposób zmotywować kontrahentów do terminowego spłacania zobowiązań. 

Nie wiesz który faktoring wybrać? Żaden problem! Na platformie www.pogotowieplynnosciowe.pl możesz nawiązać współpracę z faktorem, który idealnie dopasuje się do Twoich potrzeb i zapewni płynność finansową, a Ty będziesz mógł się skupić na rozwoju swojego biznesu.

 

 

Ostatnie artykuły
Almanach PZF 2021
Almanach PZF 2021

Almanach Polskiego Związku Faktorów 2021  Pragniemy poinformować, że jest już dostępny coroczny Almanach Polskiego Związku Faktorów. W tegorocznym wydaniu …

Faktoring zakupowy
Faktoring zakupowy

Polscy przedsiębiorcy zmagają się z pandemicznym problemem nieterminowego płacenia za faktury przez ich klientów. Jest to duże utrudnienie zarządzania …

Faktoring dla startupów
Faktoring dla startupów

Miesiąc temu założyłeś firmę, pozyskałeś pierwszych klientów i uważasz, że biznes rozwija się zbyt wolno? Idealnie trafiłeś! Zapoznając się …

Partnerami naszego serwisu są
Serwis faktoringowy