Poznaj formy kredytowania dla firm

Poznaj formy kredytowania dla firm

Duża część przedsiębiorców w pewnym momencie działalności potrzebuje zewnętrznego źródła finansowania. Czasami potrzeba ta występuje na początku prowadzenia firmy, czasami natomiast ujawnia się w momencie, gdy chcesz rozwinąć lub ulepszyć biznes.

Mówiąc jednak o kredycie, warto na początku poznać formy kredytowania dla firm:
Kredyt odnawialny to linia kredytowa, która działa na zasadzie debetu. Wysokość ustanowiona jest przez bank na podstawie wpływów na konto.
Kredyt obrotowy. Najczęściej finanse pozyskane z tego rodzaju kredytu przeznaczane są na pomoc doraźną bieżącej działalności firmy.
Kredyt inwestycyjny to zazwyczaj długotrwała forma kredytowania, udzielana na wyższej kwoty. Jego celem jest sfinansowanie dalszego rozwoju firmy oraz powiększenia wartości majątku trwałego.
Kredyt gotówkowy to jedna z najszybszych i najprostszych form. Warto z niego skorzystać, aby utrzymać płynność finansową na odpowiednim poziomie.

Pamiętaj jednak, aby przy doborze kredytu kierować się rozwagą!

Ostatnie artykuły
Almanach PZF 2021
Almanach PZF 2021

Almanach Polskiego Związku Faktorów 2021  Pragniemy poinformować, że jest już dostępny coroczny Almanach Polskiego Związku Faktorów. W tegorocznym wydaniu …

Faktoring zakupowy
Faktoring zakupowy

Polscy przedsiębiorcy zmagają się z pandemicznym problemem nieterminowego płacenia za faktury przez ich klientów. Jest to duże utrudnienie zarządzania …

Faktoring dla startupów
Faktoring dla startupów

Miesiąc temu założyłeś firmę, pozyskałeś pierwszych klientów i uważasz, że biznes rozwija się zbyt wolno? Idealnie trafiłeś! Zapoznając się …

Partnerami naszego serwisu są
Serwis faktoringowy