Faktoring dla startupów

Faktoring dla startupów

Miesiąc temu założyłeś firmę, pozyskałeś pierwszych klientów i uważasz, że biznes rozwija się zbyt wolno? Idealnie trafiłeś! Zapoznając się z treścią poniższego artykułu dowiesz się jak wykorzystać faktoring i dlaczego jest to dla Ciebie najlepsza opcja taniego finansowania. 

Nie wiemy, czy słyszałeś wcześniej o faktoringu, więc w roli krótkiego przypomnienia, faktoring to nic innego jak sprzedaż wierzytelności. Pieniądze otrzymujesz w dniu wystawienia faktury, a Twój kontrahent płaci je w terminie płatności do firmy faktoringowej. 

Oczywiście nie ma nic za darmo - faktor pobierze kilkuprocentową prowizję za przyspieszenie płatności z Twojej faktury, a następnie rozliczy się z jej płatnikiem. 

Niezależnie od tego, czy jesteś z branży transportowej, budowlanej, produkcyjnej czy IT możesz sfinansować każdą fakturę, która ma odroczony termin płatności. Z racji, że jesteś początkującym przedsiębiorcą Twoi przyszli klienci będą mogli wykorzystywać ten fakt wiedząc, że możesz mieć ograniczone finansowanie i tym samym mogą negocjować dłuższe terminy płatności. Warto już na etapie negocjacji z nimi wspominać, że będziesz się finansował za pomocą firmy faktoringowej, co zdecydowanie może przyspieszyć proces przyszłego potwierdzania wykonanych przez Ciebie usług i faktur, które im będą towarzyszyć. 

Pewnie zadajesz sobie pytanie, ile ta usługa kosztuje? Ilość ofert firm faktoringowych jest bardzo duża i uzależniona od terminu płatności, waluty w której wystawiasz fakturę, kraju z którego pochodzi Twój kontrahent, oraz tego, czy chcesz informować o faktoringu swojego kontrahenta, czy też wolałbyś tego uniknąć. Oferty faktorów zaczynają się od 0,067% za każdy dzień finansowania. 

Aby skorzystać z oferty faktoringu masz dwie możliwości. Pierwszą z nich jest samodzielne znalezienie najlepszej oferty, licząc że wybór będzie najlepszy. Drugą jest współpraca z Nami. W pogotowiu płynnościowym uzyskasz gwarancję najkorzystniejszego finansowania swoich faktur. Doskonale znamy oferty wszystkich faktorów i po zbadaniu Twoich potrzeb, przygotujemy dla Ciebie ofertę, która nie tylko nie naruszy Twojego portfela, ale również pozwoli szybko rozwinąć Twój biznes. 

Nie czekaj, zgłoś się napisz do nas już dziś, korzystając z tego formularza.

 

Spieszymy z płynnością 

 

Ostatnie artykuły
Almanach PZF 2021
Almanach PZF 2021

Almanach Polskiego Związku Faktorów 2021  Pragniemy poinformować, że jest już dostępny coroczny Almanach Polskiego Związku Faktorów. W tegorocznym wydaniu …

Faktoring zakupowy
Faktoring zakupowy

Polscy przedsiębiorcy zmagają się z pandemicznym problemem nieterminowego płacenia za faktury przez ich klientów. Jest to duże utrudnienie zarządzania …

Faktoring dla startupów
Faktoring dla startupów

Miesiąc temu założyłeś firmę, pozyskałeś pierwszych klientów i uważasz, że biznes rozwija się zbyt wolno? Idealnie trafiłeś! Zapoznając się …

Partnerami naszego serwisu są
Serwis faktoringowy