Co powinieneś wiedzieć o kontach firmowych?

Co powinieneś wiedzieć o kontach firmowych?

Zarządzasz dużą spółką? A może działasz jako jednoosobowa działalność gospodarczą? Bez względu na to, jaki rodzaj biznesu prowadzisz, musisz posiadać konto firmowe w banku. Jest ono niezbędne do rozliczeń z urzędem skarbowym, ZUS-em oraz oczywiście z Twoimi kontrahentami. Konto dla firm to rachunek bankowy, skierowany do osób, które prowadzą działalność gospodarczą. Możesz założyć je w większości banków, działających w Polsce. I choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że większość ofert jest do siebie bardzo podobna, to warto zawczasu przejrzeć aktualny rankingi kont firmowych, żeby znaleźć najlepszą do siebie ofertę.

Jeśli zależy ci na koncie firmowym, które w pełni spełni twoje oczekiwania, zastanów się najpierw, jaki rodzaj rachunku będzie najlepszy w przypadku twoje działalności. Możesz wybierać spośród następujących rodzajów kont dla firm:

  • podstawowe konto firmowe,
  • konto pomocnicze,
  • konto walutowe,
  • konto lokacyjne.

 

Podstawowe konto firmowe

Podstawowe konto firmowe to bieżący rachunek bankowy. To właśnie za jego pośrednictwem będziesz prowadził rozliczenia z kontrahentami, urzędem skarbowym i ZUS-em, i to na nim będziesz gromadził środki pieniężne. Jednak nawet podstawowe konto firmowe dostępne jest w kilku wersjach.

Jeśli zaczynasz prowadzić działalność gospodarczą, z pewnością zainteresują cię konta firmowe „na start”. Ich posiadanie jest na ogół bezpłatne w początkowym okresie, co jest szczególnie istotne, jeśli dopiero pracujesz nad przyszłymi przychodami.

Z kolei najbardziej wymagający klienci mogą skorzystać z kont firmowych w wersji premium. W takiej ofercie, poza dostępem do rachunku, przedsiębiorca uzyskuje także pakiet dodatkowych usług czy wsparcie osobistego doradcy.

Jednak największą popularnością wśród właścicieli firm, cieszą się konta firmowe w wersji standardowej. Posiadają one wszelkie niezbędne funkcjonalności, a ich prowadzenie jest stosunkowo niedrogie. Poza tym, zawsze możesz dobrać do takiego konta pakiet dodatkowych usług, wspierających twoją działalność.

 

 

Ostatnie artykuły
Almanach PZF 2021
Almanach PZF 2021

Almanach Polskiego Związku Faktorów 2021  Pragniemy poinformować, że jest już dostępny coroczny Almanach Polskiego Związku Faktorów. W tegorocznym wydaniu …

Faktoring zakupowy
Faktoring zakupowy

Polscy przedsiębiorcy zmagają się z pandemicznym problemem nieterminowego płacenia za faktury przez ich klientów. Jest to duże utrudnienie zarządzania …

Faktoring dla startupów
Faktoring dla startupów

Miesiąc temu założyłeś firmę, pozyskałeś pierwszych klientów i uważasz, że biznes rozwija się zbyt wolno? Idealnie trafiłeś! Zapoznając się …

Partnerami naszego serwisu są
Serwis faktoringowy